Welcome, Guest. Please Login or Register
YaBB - Yet another Bulletin Board
14.05.2025 at 07:22:59


Pages: 1 2 
(Read 8759 times)
smithnjones
God Member
*****
Offline

leeds til I die..
Posts: 2468
Turku
Gender: male
Kevin Blackwell
20.08.2006 at 19:55:43
 
päivän News of the world vihjaa Glenn Hoddlen siirtyvän KB:n tilalle.. tiedä häntä oisiko se hyvä ratkaisu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tony_YEBOAH
Full Member
***
Offline

We're Leeds, and we're
proud of it
Posts: 160

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #1 - 20.08.2006 at 21:33:41
 
Ja muuan Claudio Ranieri oli nähty QPR-pelissä?!!? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
JariPekka
Full Member
***
Offline

Right on!
Posts: 174

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #2 - 21.08.2006 at 11:55:24
 
Hoddle olisi aikamoinen katastrofi valmentajan pallilla. Tiulokset Susista puhuvat puolestaan. Dennis Wise on Bates kytkösten takia potentiaallinen korvaaja.

KB:n takana seistään niin kauan kuin mies on seurassa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
...e
God Member
*****
Offline


Posts: 1401

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #3 - 25.08.2006 at 14:24:26
 
Hei Siellä,

Ei tahdo oikein löytyä luottoa kannattajilta (ainakaan tämän mukaan)

In an exclusive MAD poll, over 65% of Leeds fans' think Kevin Blackwell won't be boss by Christmas.

Will Kevin Blackwell Be Leeds Boss By Christmas 2006?  
No 65.3%  
Yes 23.1%  
Maybe 11.6%  

...e


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pretty Nang
Full Member
***
Offline

The White The Blue 'n'
The Yellow = Leeds United

Posts: 120

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #4 - 26.08.2006 at 21:18:56
 
Hassua et nyt kun on kausi alkanut hieman huonosti toivottuun verratuna niin heti halutaan Valmentajan vaihtoa.

En sano ettei jotkin muutkin valmentajat olisi voineet saada aikaan myös hyvää tulosta mut kylhän Kevin Blackwell on saanut Leedsin jengiin vihdoinkin sen kaivatun tasapainon ja viime kaudellakin oltiin niin sanotusti vuotta suunitelmia edellä , Ken Bateshan ostaessaan Leedsin suunnitteli että vasta tällä kaudella oltaisiin nousemassa takaisiin Valioliigaan.

Eli miksi nytten sitten vaihtaa suuntaa? Pitää vain jatkaa ja tehdä kovemmin töitä! Blackwellia ei voi syyttää siitä että Kevin Nicholls loukkaantui heti jengiin tullessa... eikä siitä että Horsfield nappasi 4 pelin pelikiellon...mutta Blackwellia voi syyttää siitä että The Whites pääsi viime kaudel Play Off finaalin ja siit et Leeds on täl kaudel 1 Mestaruussarjan nousija suosikkeja/voittaja suosikkeja...

Glenn Hoddle? hehe... se olisi katastrofi se! niinkuin myös Dennis Wise , liian kokematon. Claudio Ranierista ei voi puhua kuin hyvää joten jos vaihto tapahtuu ni sinne suuntaa kallistuisin mutten kuitenkaan toivo että Kevin lähtee...!

4-4-2:sen haastattelussa Syyskuussa 2004 kun Blackwell aloitti Päävalmentajan työnsä hän sanoi haastattelussa että

"I know what needs to be done and I know how to do it , whether I get enough time for it remains to be seen"

(suunnilleen)... joten uskon kyllä täysillä joka tilanteessa Keviniin!

Halusin vaan jakaa ajatuksiani.

Kiitos, Smiley

P_N
Back to top
 
 
IP Logged
 
GentleGiant
YaBB Newbies
*
Offline

WE ARE LEEDS!
Posts: 14
Helsinki
Gender: male
Hyvin menee mutta menköön
Reply #5 - 27.08.2006 at 21:50:25
 
Blackwellille sopimuksen jatko Batesilta maaliskuun alussa, sen jälkeiset Championshipin tulokset:

Leeds 2 Norwich 2
Coventry 1 Leeds 1
Leeds 0 Crystal Palace 1
Leeds 0 Stoke 0
Hull 1 Leeds 0
Leeds 0 Plymouth 0
Leeds 1 Reading 1
Sheffield United 1 Leeds 1
Leeds 1 Crewe 0
Preston 2 Leeds 0

06-07

Leeds 1 Norwich 0
QPR 2 Leeds 2
Crystal Palace 1 Leeds 0
Leeds 0 Cardiff 1
Sheffield W 0 Leeds 1

15 ottelua,  3 voittoa 7 tasapeliä 5 häviötä, maaliero 10-13
16 pistettä  (15 3-7-5 10-13 16)

pistekeskiarvo siis 1.07 pistettä/ottelu, tällä tahdilla pisteitä kertyisi 46 ottelussa 49, viime kaudella sillä olisi otettu 22. sija eli pudottu sarjaa alemmas.

Kaikki voitot (3) muuten 1-0 -tuloksia ja maaleja tehty siis 0.67 /ottelu.





Back to top
« Last Edit: 27.08.2006 at 22:42:59 by GentleGiant »  
 
IP Logged
 
smithnjones
God Member
*****
Offline

leeds til I die..
Posts: 2468
Turku
Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #6 - 28.08.2006 at 12:27:17
 
joo ei ole kovin ihmeelliset saldot tuolta ajalta. kun otetaan huomio menestymättömyyden taloudellinen vaikutus, niin kovin kauan ei voi olla aikaa katsoa tuota taapertelua. eilinen voitto helpotti varmasti paineita mutta paljon parempaan täytyy pystyä. Undecided...... muuten on vaihto tehtävä. toivotaan että kuitenkin peli avautuisi kunnolla ja voittoja tulisi putkeen.

by the way... tietääkö joku onko KB ottanut Blaken kanssa yhteen kun miestä ei päästetä pelaamaan.. ???  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
GentleGiant
YaBB Newbies
*
Offline

WE ARE LEEDS!
Posts: 14
Helsinki
Gender: male
Blake ja Healy
Reply #7 - 28.08.2006 at 17:58:10
 

Teamtalkin Leeds - Your say-sivulta:

The simple fact is that Blake and Healy can't really play together, or rather, the tactics that Blackwell plays don't allow Blake and Healy to play together. And because Healy is getting picked, it's Blake who is missing out. -Marshy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tony_YEBOAH
Full Member
***
Offline

We're Leeds, and we're
proud of it
Posts: 160

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #8 - 13.09.2006 at 22:38:30
 
NYT SAA KYLLÄ RIITTÄÄ....EIHÄN TÄSSÄ OLE ENÄÄ MITÄÄN MIELTÄ!!!!!!!! BLACKWELL ULOS!!!

On siinä velho kun jättää kahdessa edellisessä pelissä hyviä otteita esittäneen Seb Carolen penkille ja peluuttaa rampaa Stonea.

Toivottavasti viimeiset 45min managerin pallilla.... Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
niko666
Junior Member
**
Offline


Posts: 99
JKL
Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #9 - 13.09.2006 at 23:22:05
 
JOO! TOTTA! Jotain olisi tehtävä, eihän tuo jätkä saa yhtään mitään aikaan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aaPee
God Member
*****
Offline


Posts: 2263
Hämeenlinna
Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #10 - 14.09.2006 at 10:21:00
 
Bring Curbishley in!
Back to top
 
 
IP Logged
 
GentleGiant
YaBB Newbies
*
Offline

WE ARE LEEDS!
Posts: 14
Helsinki
Gender: male
Just do it
Reply #11 - 14.09.2006 at 11:02:01
 
Now is the time for Ken Bates to wield the axe. There is no plainer way to say this, but Leeds deserve better than festering in this pool of misery that Blackwell serves up match after match.

So come on, Ken, do the honourable thing and put us - and Blackwell - out of our misery.
Back to top
« Last Edit: 14.09.2006 at 15:34:02 by GentleGiant »  
 
IP Logged
 
Sir_Edwin_Gray
God Member
*****
Offline


Posts: 1698

Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #12 - 15.09.2006 at 08:54:01
 
Pelottavinta tässä on se, että David O'Learyn nimikin on pullahtanut esiin uutta manageria spekuloitaessa, huh:

http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,,1872857,00.html?gusrc=rss&feed=...

Aika käsittämätöntä! Curbishleyn ja jossain määrin Ranierinkin ymmärtää, mutta DOL - never in a million years!

Keltaisen lehdistön lippulaiva The Sun sanoo Blackwellin olevan Coventry-matsin tuloksen varassa:

http://www.thesun.co.uk/article/0,,2002390000-2006420656,00.html

Tämän lehden juttuihin pitää suhtautua, hmm, varauksella, mutta voi tuo hyvinkin pitää paikkansa. Lorimer sanoi BBC R5L:n haastattelussa, että "johtokunta on Blackien tukena, at this moment of time". Tulkittakoon tuo kai siksi surullisen kuuluisaksi "vote of confidenceksi"?


Back to top
« Last Edit: 15.09.2006 at 08:55:01 by Sir_Edwin_Gray »  
 
IP Logged
 
aaPee
God Member
*****
Offline


Posts: 2263
Hämeenlinna
Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #13 - 15.09.2006 at 10:09:31
 
Niinhän näissä tilanteissa aina käy, että kaikki vapaat ja varatutkin nimet spekuloidaan läpi ja varmaankin yleensä ilman minkäänlaista todellisuuspohjaa.

Se on kuitenkin selvä, että jotain on tehtävä ja pian (= Coventry tappion jälkeen). Blackwell on hommansa tehnyt ja näyttänyt, että hän ei tätä seuraa ylös nosta. Nyky (ja viime kauden) materiaalilla pitää saada enemmän aikaan! Ihan turha ruveta tässä vaiheessa syyttelemään enää Ridsdalea tämän päivän sarjasijoituksesta ja pelaajien vähyydestä. Jos Ridsdalen töppäilyjä ei olisi ollut niin koko Blackwellia ei olisi Leedsissä nähty! Hiekka valuu tiimalasissa ...

Bring Curbishley in ! ! !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madeley
God Member
*****
Offline

Jesss!
Posts: 1441
SuurKouvola
Gender: male
Re: Kevin Blackwell
Reply #14 - 15.09.2006 at 12:02:54
 
Olen jo pitkään haikaillut KB:n potkuja, mutta kuitenkin toivonut olevani väärässä ja nousun alkavan ilman managerin vaihdosta. Tämä siksi, että uusi managerikaan ei heti saa ihmeitä aikaan ja yleensä senhetkiset pelurit eivät sovi hänelle.
Alkaa siirtoruljanssi, jota tämä siirtoikkununa nykypäivänä pahasti jarruttaa.  Sad Eli nousu on unohdettava tältäkaudelta  Sad , ellei... Coventry kaadu ja sitä seuraa pitkä voittoputki.

Silti olen sitä mieltä, että KB ulos ja Curbishley sisään.
Charltonissa jälki oli mykistävän upeaa, nimenomaan resurssit huomioiden!

Mutta ei DOLia!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2