Törmäsin em. selostuksessa pelaajaan Douglas. Ensin ihmettelin, että onko hän edustuksen Douglas, joka lienee kolmekymppinen. Mutta sitten totesin mielessäni, että lienee niitä muitakin saman sukunimisiä.
Vähän niinkuin Olympia futiksen jalanjäljillä mennään.Törmäsin em. selostuksessa pelaajaan Douglas. Ensin ihmettelin, että onko hän edustuksen Douglas, joka lienee kolmekymppinen. Mutta sitten totesin mielessäni, että lienee niitä muitakin saman sukunimisiä.
Täsät intoudun kysymään viisaammilta:
Mitkä ovat tämän 23-liigan säänöt iän suhteen.
Voidaanko peluuttaa yli-ikäisiä?
Milloin tuo 23 pitää täyttää, jotta on edustuskelpoinen?
Annetaanko Meslierille edes 1 peli aikaa näyttää osaamistaan, jos Casilla joutuu sivuun?Katsoin netistä lyhyen koosteen.Velttoa puolustamista ja Miazek imuroi muutaman maalin.Ei kovin hyvältä näytä maalivahtitilanne mikäli Casilla saa pitkän pelikiellon.