KakeJ
Active member
Onko tietoa mikä mahtoi olla kaverin oma halukkuus siirtoon meille? Ainakin puntia oltiin siirtoon valmiita käyttämään aivan kohtuuttomasti.Että niin, mites se viidenkympin hintalappu... ?
Onko tietoa mikä mahtoi olla kaverin oma halukkuus siirtoon meille? Ainakin puntia oltiin siirtoon valmiita käyttämään aivan kohtuuttomasti.Että niin, mites se viidenkympin hintalappu... ?
"Marcelo Bielsalle tulee aina uusi Ben White, mutta Ben Whitelle ei tule enää koskaan uutta Marcelo Bielsaa."
Olisi tullut silmää räpäyttämättä, ja siksi kai vehtasikin jatkosopimuksen kanssa niin pitkään. Mutta kun Brightonilta tuon hintakiemurtelun jälkeen lopulta tuli ponteva "hands off -warning", niin huomasi, että taitaa olla toivoton rasti... Ja juuri niin kuin tuossa ylläkin todettiin, Bielsan opit eivät ainakaan vähentäneet sitä kiinnostusta. Muutenkin porukan kanssa synkkasi hyvin ja tiemmä erityisesti Phillipsin kanssa olivat hyvää pataa. Ja ovathan Leedsin puitteet nyt yleensäkin paremmat kuin jopa monella Premiership-porukalla, vaikka esim. juuri Brightonilla... Ja todistetustihan juuri tällä hetkellä tänne ei ole kovin vaikea houkutella väkeäOnko tietoa mikä mahtoi olla kaverin oma halukkuus siirtoon meille? Ainakin puntia oltiin siirtoon valmiita käyttämään aivan kohtuuttomasti.
Kokoonpano tänäiseen treenimatsiin Stokea vastaan:
Leeds United XI: Casilla; Ayling, Casey, Davis, Douglas; Struijk; Costa, Shackleton, Hernandez, Harrison; Bamford
Subs: Caprile, Poveda, Roberts, Gotts
Ei vielä uusia nimiä tositoimissa, siis.
EDIT: Matsista ei ole live-streamia saatavilla, matsin jälkeen kai sitten jotain "highlightseja" kenties ehkä. Stoken toivomus, että matsi käydään suljettujen ovien takana ja ilman mediaa.
No joo... selittelyn makua tai ei, niin pre-season on aina pre-season. Ei siellä niinkään tuloksista pelata, vaan lähinnä tarkkaillaan, kuka on käynyt kesän aikana kaljalla. Stokella myös oli alla jo kaksi treenimatsia, sekä yksi "kilpailullinenkin" cupin muodossa, joten pelituntuma huomattavasti parempi. Ja mikäli noista jälkijupinoista pitää joku yksittäinen syntipukki löytää, niin ilmeisesti se oli Kiko, joka twitteristien mielestä "lietsoi" puolustukseen epävarmuutta, ellei jopa suoranaista paniikkia. Pelitilanteiden valossa matsi oli kai lähempänä 0-0:aa, kuin 3-0. Ja vielä yksi tekosyy: matsin pituus oli vain 80min. Jos olisi kestänyt täydet 90, olisi tulos ollut varmasti 3-3 ?Leeds United Finland fb- sivuston mukaan 3-0 Stokelle.
Niin tuo Robertshan vetäytyi maajoukkueesta "loukkaantumisen" vuoksi - ollakseen penkillä Leedsin harjoitusmatsissa Stokea vastaan ja heti perään avauksessa Pacos Ferreiraa vastaan. Wales-fanit ottivat lievästi nokkiinsa...Alfie McCalmont otettu P-I:n edustusjoukkueeseen. Aloitti penkillä niinkuin eilen Rodrigo ja Koch sekä tänään Klich. Cooper ja Dallas avauksissa omissa porukoissaan kuten Alioski eilen joka teki myös maalin. Niin ja Phillips ei saanut minuutteja Three Lionsille mutta huomenna uusi mahis. Roberts jostain syystä ulkona Walesin remmistä.
Hyvä juttu pelaamattomuudessa se että eivät loukkaa itseään helposti ja saavat hengähtää ennen kuin se punakone tulee vastaan.
https://www.leeds-live.co.uk/sport/leeds-united/accrington-leeds-united-live-stream-18898976 junnut alottavat kautensa tänään, kun kohtaavat Accrintonin ykkösjoukkueen. Hyvä, että pääsevät pelaamaan miehiä vastaan?
No nyt on joo?Leeds United XI: Skerry, Galloway, Sutcliffe, Kachosa, Leverett, Moore, Mullen, Bray, Pilkington, Allen, Dean
Subs: Christy, Chikukwa, Carole, Hughes, Teale, Littlewood, Coleman
No nyt on kyllä junnujoukkue, jopa junnujoukkueeksiTaitaa olla u18:n runko, vaikka matsi on u21:sten...
En kyllä tiedä miksi laittaa u18 kundit pelaamaan league one joukkuetta vastaan?u23 lle (kaikki alle 21 v.) ois ollu hyvää reenii.Taitaa vastus olla turhan kova. 30 min ja 4-0
En nyt aivan satavarma ole, enkä tässä juuri nyt kykene tarkistamaan, mutta päällimmäinen syy taisi olla se, että u23(u21):lla on tässä juuri tällä hetkellä ns. "parempaakin tekemistä". Oliko se sitten oma sarjapeli liian pian tämän matsin jälkeen vai jotain muuta päänmenoa valmennusjohdon tiimoilta, mutta oli mitä oli, jossakin se tuolla sivulauseessa mainittiin, vaan kun tuo lähimuisti pätkii...En kyllä tiedä miksi laittaa u18 kundit pelaamaan league one joukkuetta vastaan?u23 lle (kaikki alle 21 v.) ois ollu hyvää reenii.